Mezoterapi Tedavisi

Doğrudan tedavi edilmek istenen bölgeye uygulanarak vücutta maksimum etkiyi yaratan mezoterapi, hücreleri yenileme, derinin sıkılaşması ve parlak bir cilde kavuşulması, saç dökülmesi ve benzeri etkileri pratik ve doğal bir yöntem olarak öne çıkmaktadır.

Dr. Michel Pistor tarafından 1952’de keşfedilen mezoterapi, kısa sürede tıp dünyası tarafından kabul görmüştür. 1987 yılına gelindiğinde ilk defa Fransız Tıp Akademisi tarafından tıbbi bir tedavi yöntemi olarak kabul görmüştür. Avrupa ülkeleri ile Kuzey ve Güney Amerika ülkelerinde hızla yayılan uygulama ülkemizde de Ankara da Dr. Tekin Yıldırım Tek Ozon Tedavi kliniğimizde hastalarımıza özel olarak mezoterapi hizmeti vermekteyiz.

Tüm dünyada son 30 yıldır kullanılan mezoterapi yöntemi ülkemizde, mikro enjeksiyon yöntemiyle cildin orta tabakasına ilaç enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Mikro iğneler ile cilt altına ilaçların, enzimlerin, vitamin, mineral ve bitki özlerinin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu yolla hastalara etkin bir tedavi sunulmaktadır.

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Bir seansı uygulama yapılacak bölgeye ve alana göre değişiklik göstermektedir. Tek bir alan için 15 dakika, saç için 30 dakika gibi uygulama süresi bulunmaktadır. Seans sayısı da ortalama 5-10 olabileceği gibi işlemin yapıldığı kişinin cildinin toleransına göre azalabilmekte ve artabilmektedir. Seanslar haftada bir ya da iki olarak uygulanmaktadır.

Mezoterapi yapıldığı andan itibaren etki etmeye başlar ve cilt yüzeyinde olumlu etkilerinin oluşması, kişinin cildine göre 1 aya yaklaşan zamanda gerçekleşmektedir.

Mezoterapi hangi bölgelere uygulanır?

Cilt sorunu bulunan tüm vücut bölgeleri için güvenli bir şekilde kullanılmakta olan mezoterapi, uygulanan bölgelere göre farklı ilaçların farklı tekniklerle enjekte edilmesi sayesinde etki yapmaktadır
Özellikle cilt gençleştirmeden, saç dökülmesini önlemeye, selülitten cilt sarkmasına kadar pek çok alanda uygulama alanı bulmaktadır. Bunun yanında sivilce ve akne gibi cilt problemlerinde de hızlı etkin sonuçlar vermektedir.

Derideki çatlak, yara izi ve cilt lekeleri için de kullanılmaktadır. Bölgesel zayıflama ve selülit için yoğun olarak tavsiye edilen tedavi şekilidir.
Vücudumuzun tamamını saran derimizin herhangi bir sorunlu bölgesinde örneğin eller, kollar ve bacak gibi uzuvlarda, karın, basen ve bel ile gövdede, kozmetik olarak yüz, çene ve saçta başarılı şekilde uygulanmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir